Kontakt

TELEFON

040-664 51 50

E-POST

form@formdesigncenter.com

BESÖKSADRESS

Lilla Torg 9, Malmö

POSTADRESS

Form/Design Center, Box 4309, 203 14 Malmö

LEVERANSADRESS

Hjulhamnsgatan 2, 211 34 Malmö

ORGANISATIONSNUMMER

846000-9601

Medarbetare

Dorte Bo Bojesen

Johanna Sjögren Duthy

Ansvarig publik verksamhet, ledning
johanna@formdesigncenter.com

Björn Göransson

Ekonomi/administration, ledning
bjorn@formdesigncenter.com

Terese Alstin

Utvecklare designområdet
terese@formdesigncenter.com

Helena Uesson

Projektledare – Hållbar utveckling
helena@formdesigncenter.com

Joline Bäcker

Projektassistent – Hållbar utveckling
joline@formdesigncenter.com

Maria Vieweg

Utställningar/program
maria@formdesigncenter.com

Anna Gudmundsdottir

Projektledare – SPOK
anna@formdesigncenter.com

Marina Jackler

Kommunikationsansvarig
marina@formdesigncenter.com

Daniel Engvall

Kommunikationsassistent
daniel@formdesigncenter.com

Johanna Ternerblom

Koordinator program/personal/butik
jt@formdesigncenter.com

Michaela Halvegård

Håkon Garpestad

Pontus Rondahl

Emma Elinsrå

Tidskriftscafé
cafe@formdesigncenter.com

Sussi Täck

Tidskriftscafé
cafe@formdesigncenter.com

Åsa Sävbrandt

Styrelse

Monica von Schmalensee

Gunilla Kronvall

Vice ordförande
gunilla.kronvall@arkitekt.se

Dorte Bo Bojesen

Kajsa Bengtson

Clara Åhlvik

Jenny Nordberg

Daniel Byström

Leif Jakobsson

Terese Alstin

Personalrepresentant
terese@formdesigncenter.com

Extrapersonal

Maria E Harrysson

Pedagog FORMA! + Butik/café (konstnär)

Nina Christensen

Butik/café (glasformgivare)

Jenny Ekdahl

Butik/café (industridesigner)

Samuel Fagerberg

Butik/café (arkitektstudent, LTH)

Sandra Liljegren

Butik/café (grafisk formgivare)

Fabian Svensson Lundmark

Butik/café (industridesigner)

Andrea Santivanez

Butik/café (produktdesigner)

Susanna Lundh Edling

Butik/café (textil- och glaskonstnär)

Rebecca Renella Törngren

Butik/café (konsthantverkare)

Karin Olu Lindgård

Butik/café (textilformgivare & illustratör)

Lovisa Witt

Butik/café (serieteckare & Illustratör)

Elin Göransson

Butik/café (scentekniker)

Ako Aref

Butik/café (musiker)

Eva Ericsson

Butik/café

Sophia Sundqvist

Butik/café