Kontakt

TELEFON

Växel: 040-664 51 50
Butik: 040-664 51 60

E-POST

form@formdesigncenter.com

ADRESS

Lilla Torg 9, 211 34 Malmö

LEVERANSADRESS

Hjulhamnsgatan 2, 211 34 Malmö

ORGANISATIONSNUMMER

846000-9601

Medarbetare

Dorte Bo Bojesen

VD, ledning
dorte@formdesigncenter.com
0733-33 88 89

Johanna Sjögren Duthy

Ansvarig publik verksamhet, ledning
johanna@formdesigncenter.com
0708-27 85 09

Marina Jackler

Kommunikationsansvarig, ledning
marina@formdesigncenter.com
0765-86 85 35

Maria Andersson

Ekonomiansvarig
ema@formdesigncenter.com
0703-37 54 92

Terese Alstin

Utvecklare designområdet
terese@formdesigncenter.com
0739-94 90 19

Ann Isler

Produktionsledare SSDD
ann@formdesigncenter.com
0722-37 33 83

Maria Vieweg

Utställningar/program
maria@formdesigncenter.com
0705-36 59 14

Daniel Engvall

Kommunikatör
daniel@formdesigncenter.com
0727-32 12 28

Viktor Jonasson

Kommunikationsassistent
viktor@formdesigncenter.com
0730-55 58 29

Anna Gudmundsdottir

Projektledare – SPOK
anna@formdesigncenter.com
0704-61 12 58

Helena Uesson

Projektledare – Hållbar utveckling
helena@formdesigncenter.com
0708-66 76 76

Joline Bäcker

Projektassistent – Hållbar utveckling
joline@formdesigncenter.com
0735-91 67 90

Johanna Ternerblom

Butiksansvarig, koordinator
jt@formdesigncenter.com
0709-53 02 67

Håkon Garpestad

Pontus Rondahl

Emma Elinsrå

Tidskriftscafé
cafe@formdesigncenter.com

Sussi Täck

Tidskriftscafé
cafe@formdesigncenter.com

Åsa Sävbrandt

Styrelse

Monica von Schmalensee

Gunilla Kronvall

Vice ordförande
gunilla.kronvall@arkitekt.se

Dorte Bo Bojesen

VD/kassör
dorte@formdesigncenter.com
0733-33 88 89

Kajsa Bengtson

Clara Åhlvik

Jenny Nordberg

Daniel Byström

Leif Jakobsson

Johanna Ternerblom

Personalrepresentant
jt@formdesigncenter.com
0709-53 02 67

Extrapersonal

Maria E Harrysson

Pedagog FORMA! + Butik/café (konstnär)

Nina Christensen

Butik/café (glasformgivare)

Jenny Ekdahl

Butik/café (industridesigner)

Sandra Liljegren

Butik/café (grafisk formgivare)

Fabian Svensson Lundmark

Butik/café (industridesigner)

Andrea Santivanez

Butik/café (produktdesigner)

Rebecca Renella Törngren

Butik/café (konsthantverkare)

Karin Olu Lindgård

Butik/café (textilformgivare & illustratör)

Lovisa Witt

Butik/café (serieteckare & Illustratör)

Elin Göransson

Butik/café (scentekniker)

Ako Aref

Butik/café (musiker)

Eva Ericsson

Butik/café

Sophia Sundqvist

Butik/café